Kontakt Erstatningsgruppen

Kontakt Erstatningsgruppen

 

ERSTATNINGSGRUPPEN er et team bestående af erfarne advokater, advokatfuldmægtige, jurister og sagsbehandlere, som udelukkende arbejder med erstatningssager.

ERSTATNINGSGRUPPEN er en del af Penta Advokater. I afdelingen behandles alle former for personskadeerstatningssager fra hele landet.

Kontoret har gennem mange år beskæftiget sig med personskadeerstatningssager og har derfor oparbejdet stor ekspertise og kyndighed inden for området.

Vi tilbyder alle, der har pådraget sig en personskade et gratis formøde. Du får lejlighed til at fremlægge din sag, hvorefter en af vore jurister vil komme med en umiddelbar vurdering af sagen.

Du kan kontakte os på telefon: 76 10 00 88 eller mail: penta@erstatningsgruppen.dk

Derudover kan du se hele holdet her, hvor du kan klikke dig ind på den enkelte medarbejder for mere information:

 

Advokater

Berit Møller Lenschow | Mail: berit@erstatningsgruppen.dk 

Litten Posselt Olsen | Mail: litten@erstatningsgruppen.dk

Stine Ørum Luk | Mail: stine@erstatningsgruppen.dk

Jurister

Maria Ulf Hasen | Mail: maria@erstatningsgruppen.dk


Sagsbehandlere

Jonna Hejn | Mail: jonna@erstatningsgruppen.dk

Mette Tofthøj Iversen | Mail: mette@erstatningsgruppen.dk

Ida Finnemann Viuff | Mail: ida@erstatningsgruppen.dk


Stud.Jur.

Nicole Knudsen | Mail: nicole@erstatningsgruppen.dk

Michael Sterndorff-Jessen | Mail: michael@erstatningsgruppen.dk